Aktualności

Czy każda kontuzja kolana musi skończyć się na stole operacyjnym? Jak rehabilitować pacjenta bez rekonstrukcji ACL? Kiedy rozpocząć proces leczenia? Odpowiedzi na te wszystkie pytania poznają uczestnicy warsztatów z terapii zachowawczej pt. „Rehabilitacja w leczeniu nieoperacyjnym po uszkodzeniu więzadła krzyżowego przedniego” prowadzonych przez Nirit Rotem Lehrer - uznaną na świecie izraelską fizjoterapeutkę. Szkolenie odbędzie się 27 stycznia 2015 roku w Klinice Ruchu przy ulicy Broniewskiego 89 w Warszawie.

Styczniowe warsztaty to okazja dla wszystkich fizjoterapeutów, aby mogli poznać metody oraz techniki rehabilitacji nieoperacyjnego leczenia uszkodzonego ACL. Spotkanie poprowadzi wykładowca i szefowa Oddziału Rehabilitacji  Uniwersyteckiego Centrum Medycznego Hadassah w Jerozolimie - Nirit Rotem Lehrer. Posiada ona 25-letnie doświadczenie w pracy rehabilitacyjnej. Ponadto prowadzi badania naukowe dotyczące terapii zachowawczej i nieoperacyjnego leczenia kontuzji. Specjalizuje się w ortopedii oraz rehabilitacji sportowej. Jest autorką licznych publikacji poświęconych tematyce fizjoterapii. Wykłada na krajowych i międzynarodowych konferencjach medycznych. W swoich wystąpieniach porusza zagadnienia związane z rehabilitacją sportową, nauką ruchu czy bólu. Od maja 2014 roku jest członkiem Europen WCPT Professional Issue Working Group.

- W swojej pracy coraz częściej spotykam się z sytuacjami, kiedy pacjenci dążący do wyleczenia kontuzji mogli uniknąć zabiegów operacyjnych. Poddanie się starannie przygotowanemu programowi rehabilitacji jest znacznie mniej inwazyjne dla naszego organizmu, a ponadto prowadzone w przemyślany sposób – pozwala wrócić do stuprocentowej sprawności. Z tego powodu zdecydowaliśmy się zaprosić do Polski jedną z pionierek tej metody – Nirit Rotem Lehrer, aby korzystając z jej doświadczenia i wiedzy, promować nieoperacyjne leczenie ACL w środowisku fizjoterapeutycznym i rehabilitacyjnym powiedział Andrzej Kępczyński, założyciel Kliniki Ruchu.

Szkolenie podzielone zostało na dwie części - teoretyczną i praktyczną. Na początku spotkania Nirit Rotem Lehrer poprowadzi 1,5 godzinny wykład - przegląd literatury, a także based evidence dotyczące faktów i postępowania w przypadku uszkodzeń ACL. Drugi wykład będzie poświęcony based evidence w nieoperacyjnym leczeniu ACL. Po przerwie nastąpią trzygodzinne warsztaty z rehabilitacji nieoperacyjnego leczenia ACL.

Program warsztatów „Rehabilitacja w leczeniu nieoperacyjnym po uszkodzeniu więzadła krzyżowego przedniego”:

9.00 - 16.00, Klinika Ruchu ul. Broniewskiego 89 Warszawa

  • 9.00 - 10.30 - Wykład przegląd literatury i based evidence - fakty i postępowanie w uszkodzeniu ACL
  • 11.00 - 12.30 - Wykład, based evidence w nieoperacyjnym leczeniu  ACL
  • 12.30 - 13.00 - przerwa
  • 13.00 - 16.00 - warsztaty z rehabilitacji nieoperacyjnego leczenia ACL

Cena: 500,00 PLN

Ilość miejsc ograniczona.

Istnieje możliwość skorzystania z noclegu na miejscu oraz obiadu (dodatkowo płatne). Wszelkie informacje oraz zgłoszenia pod adresem mail: broniewskiego89@klinikaruchu.pl, oraz numerami telefonów: 22 633 23 56, 506 300 161.

***

O firmie

„Leczymy człowieka, nie kontuzje”, to hasło oddające wizję zespołu profesjonalistów tworzących Klinikę Ruchu – nowoczesne centrum rehabilitacyjno-ortopedyczne założone w 2004 roku przez Andrzeja Kępczyńskiego, doświadczonego fizjoterapeutę, specjalistę w rehabilitacji ruchowej. W dwóch warszawskich oddziałach firmy, na Mokotowie (ul. Biały Kamień 2) i Żoliborzu (ul. Broniewskiego 89) pacjenci mogą skorzystać z profesjonalnych konsultacji, szerokiej oferty zabiegów oraz autorskich programów rehabilitacji. Nowością w portfolio firmy są konsultacje podologiczne, możliwość zakupu ręcznie wytwarzanych wkładek ortopedycznych, a także rehabilitacje w wodzie prowadzone na basenie przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Klinice Ruchu od początku jej istnienia zaufało ponad 20 000 osób aktywnie uprawiających sport. Wśród nich znajdują się znani aktorzy, piosenkarze czy sportowcy.

Od 10 lat Andrzej Kępczyński starannie buduje załogę Kliniki Ruchu, w skład której wchodzą doświadczeni lekarze, rehabilitanci, masażyści, trenerzy i podolodzy. Wszyscy pracownicy Kliniki Ruchu to absolwenci wyższych uczelni medycznych lub AWF. Terapeuci stale podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w specjalistycznych kursach, a także kongresach ortopedycznych i rehabilitacyjnych w Polsce oraz za granicą. Od 2012 roku Klinika Ruchu organizuje własne interdyscyplinarne konferencje poświęcone tematyce leczenia ludzi aktywnie uprawiających sport. Ich celem jest integracja środowiska lekarzy, fizjoterapeutów oraz trenerów personalnych czy fitness, a także wymiana doświadczeń i popularyzacja filozofii kompleksowego podejścia do pacjenta.

 

Kontakt dla mediów:

 

Elwira Jastrzębska

VMG PR

e-mail: elwira.jastrzebska@vmgpr.pl

tel. kom.: 662 015 876

 

Marta Grabowska

VMG PR

e-mail: marta.grabowska@vmgpr.pl

tel. kom.: 728 988 769

 

Robert Chruściński

VMG PR

e-mail: robert.chruscinski@vmgpr.pl

tel. kom.: 600 985 385

 

autor

Poprzedni artykuł Lista aktualnosci Następny artykuł

Galeria do artykułu

Archiwum

Archiwum artykułów z magazynu "Praktyczna fizjoterapia&rehabilitacja"

Baza video

Specjalistyczne nagrania wideo prezentujące praktyczne podejście do fizjoterapii
Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.