Pytania do eksperta

Tłumaczymy, wyjaśniamy, dyskutujemy. Masz pytanie lub chcesz wyjaśnić kłopotliwą i złożoną kwestię? Poproś o radę naszych eksertów.

Eksperci

Wybierz eksperta, którego specjalizacja jest najbliższa Twojemu pytaniu:

Specjalista fizjoterapii K-Active Association Europe, Kinesiology Taping Senior Instructor, Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej WOMP CP-L w Lublinie

Dr n. biol., mgr fizjoterapii, specjalista fizjoterapii, adiunkt w Klinice Rehabilitacji Instytutu Reumatologii, terapeuta manualny, fizjopunkt.pl

Certyfikowany Terapeuta Koncepcji TMH. Założyciel Centrum Rehabilitacji Holistycznej w Olsztynie, Gabinet Rehabilitacji Holistycznej w Augustowie,Fizjoterapeuta Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej 2013, Rehabilitant Reprezentacji Polski
w Rugby 15

Specjalista fizjoterapii, kierownik katedry fizjoterapii WSBiP, fizjoterapeuta kadry narodowej PZP i PZPn, autor wielu książek, artykułów i publikacji w zakresie fizjoterapii, organizator kursów i wykładowca na kursach w zakresie fizjoterapii. Prowadzi własna praktykę fizjoterapeutyczną.

Zadane pytania otwarte

dr n. med. Marek Wiecheć
12.04.2014

Witam, mam do Pana pytanie/prośbę czy może spotkał się Pan z tematyką wykorzystywania stretchingu jako metody leczenia spastyczności u osób po przebytym udarze mózgu? Piszę a raczej próbuję pisać:) pracę licencjacka i wybrałam sobie taki temat i teraz mam mały problem ze znalezieniem materiałów. Będę baardzo wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedz:) Pozdrawiam.

dr n. med. Marek Wiecheć
10.03.2014

Dzień dobry, Proszę Pana, Mam pacjenta 83 lata z lekką cukrzycą, nadwagą i ze zwyrodnieniami kręgosłupa szczególnie w odcinku L-S, ale nie odczuwa bólów kręgosłupa ani kończyn, a raczej osłabienie, szczególnie prawej nogi. Ostatnie pare miesięcy nie wychodzi z domu, porusza się z balkonikiem i głównie leży, poprosił mnie, żeby popracować nad siłą mięśni KKD, bo coraz trudniej mu się chodzi. Po najprostszych ćwiczeniach czynnych trwających 15 minut przez 3-4 dni w ogóle nie mógł chodzić bo strasznie osłabiły mu się nogi. Po tych kilku dniach po takich samych ćwiczeniach znowu było to samo. Pomyślałem, że to zakwasy, bo pacjent sie "zastał" przez długi czas, ale postanowiłem obniżyć poziom trudności ćwiczeń, stosując ćwiczenia z odciążeniem, ale sytuacja znowu powtórzyła się dwukrotnie. Nie wiem co teraz robić, czy ta reakcja na 15 minutowe ćwiczenia jest normalna? Czy może mieć wpływ ucisk korzeni nerwowych? Albo czy to może być neuropatia cukrzycowa mimo lekkiego przebiegu choroby? Co można zrobić w takim przypadku? Proszę o jakąś wskazówkę, radę. Z góry dziękuję.

dr n. med. Marek Wiecheć
02.03.2014

kobieta lat 20 z niewielką skoliozą.W pozycji stojącej widoczne ustawienie ramion na różnej wysokości,w poz.pochylenia delikatnie zaznaczony garb lędźwiowy po jednej a żebrowy po drugiej stronie(ok.1 cm różnicy).Bez dolegliwości bólowych.Czy poza powszechnie stosowanymi zasadami profilaktyki bólów pleców wymaga specjalistycznego postępowania?jakiego?

dr n. med. Marek Wiecheć
28.02.2014

Witam! Dostałam zlecenie rehabilitacji pacjenta po usunięciu krwiaka podtwardówkowego, pierwszy raz mam pacjenta po takiej operacji, proszę o wskazanie na co należy zwrócić uwagę podczas rehabilitacji, jaki wysiłek jest wskazany u takich pacjentów.

dr n. med. Marek Wiecheć
19.02.2014

Pacjent dostał zlecenie na prądy tens na okolicę gdzie ma implant tytanowy (kręgosłup szyjny). Czy można wykonywać elektroterapię na okolicę gdzie znajduje się taki implant?





Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.