Aktualności

W dniach 12-14 kwietnia 2016 r. w Poznaniu wystawcy zaprezentują swoje najnowsze produkty, rozwiązania i technologie w ramach Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED. Oto przegląd niektórych z nowości.

Firma BIOKOM zaprezentuje na targach między innymi Testy Freelite® - to optymalna detekcja monoklonalnych wolnych lekkich łańcuchów, Freelite® - rekomendowane testy wykorzystujące przeciwciała poliklonalne do ilościowego oznaczania wolnych lekkich łańcuchów kappa i lambda immunoglobulin, Hevylite® -testy pozwalające identyfikować i mierzyć stężenia cząsteczek będących parami łańcuchów lekkich κ i λ związanych z łańcuchami ciężkimi γ, μ i α np. IgGκ, IgGλ. Będzie można zobaczyć także akcesoria do przechowywania próbek w niskich temperaturach - National Lab oferuje jednostkom naukowo-badawczym, służby zdrowia oraz przemysłu akcesoria do przechowywania próbek w niskich temperaturach. W ofercie są pudełka kartonowe i plastikowe do zamrażarek, a także stelaże ze stali nierdzewnej.
BONE VITAE pokaże MOsteoDD ze znakiem CE. To mobilne urządzenie służące do przesiewowego badania w kierunku wykrycia osteoporozy. Urządzenie wykorzystuje do badania kości metodę wieloelektrodowej spektroskopii bioimpedancyjnej. Laureat nagrody “Laur Innowacyjności 2015”.
 
Bremme zaprezentuje plafon LED Ammber Medica idealnie nadaje się do użytku w salach operacyjnych, wybudzeniowych, OIOM i gabinetach zabiegowych. Cechuje się bardzo dużym wskaźnikiem CRI (RA>95), dzięki czemu idealnie oddaje barwę krwi i tkanek.
 
Cyfrowyrentgen.pl, skupiający takie marki, jak: digipax, iCRco, xraySWISS, MiSERWIS, PerkinElmer, udostępni zwiedzającym między innymi Detektor XRpad 4343F. To rewolucyjna metoda ucyfrowienia każdego aparatu rentgenowskiego. Posiada matrycę o rozdzielczości 18.7 MPIX przy wielkości piksela 100 μm oraz scyntylator z jodka cezu. Te cechy gwarantują wysoką jakość obrazu.
 
Na stoisku firmy FOREL MEDICAL pojawią się takie nowości, jak CO Check Pro Baby. To urządzenie zaprojektowane tak, aby w szybki sposób sprawdzić poziom CO w wydychanym powietrzu u pacjenta/ pacjentki oraz poziomu CO przekazanego przez nią jej jeszcze nienarodzonemu dziecku. OsCare Sono - densytometr ultradźwiękowy OsCare Sono, mierzący szybkość rozchodzenia się fal ultradźwiękowych w kości. Fale przenikają w głąb kości. Wizualizator (skaner) żył Novarix IV-eye - to idealne narzędzie dla profesjonalistów potrzebujących szybko i sprawnie zlokalizować odpowiednie żyły dla potrzeb kaniulacji oraz wkłuć. Jest to najnowsze rozwiązanie specjalistów z Oxfordu.
 
Kolejna nowość, jaką będzie można zobaczyć na targach, to Invenia ABUS firmy GE Healthcare - zautomatyzowany system diagnostyki ultradźwiękowej piersi, będący uzupełnieniem innych metod przesiewowych stosowanych u kobiet z przewagą tkanki gruczołowej. System jest wyposażony w ramię z systemem regulacji.
 
Zwiedzający będą mogli zapoznać się z nowością – wózkiem medycznym Koncept-L KL-150 Medical Cart Koncept-L KL-150 firmy KONCEPT L S.A. To wózek medyczny wykonany z najwyższej jakości materiałów. Przystosowany do pracy z laptopem, zawiera plastikową obudowę zabezpieczającą go przed kradzieżą. Firma zaprezentuje też Tablet Arbor Gladius GT-500 Tablet Arbor Gladius GT-500 - lekki i wytrzymały tablet wyposażony w ekran multi-touch, przystosowany do rękawic ochronnych oraz natężonego światła. Posiada m.in. łączność Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth i 3G, zintegrowany czytnik RFID oraz system Android 5.1. Kolejny z produktów to ZD410-HC - kompaktowa drukarka etykiet z obudową odporną na środki dezynfekcyjne oraz uszczelnieniem panelu przycisków. Dzięki rozdzielczości 300 dpi pozwala na czytelny zadruk niewielkich etykiet na leki, paragonów oraz opasek na rękę.
 
Na stoisku firmy Koordynacja będzie dostępna oferta Indywidualnych wkładek 3D projektowanych komputerowo na podstawie komputerowej diagnostyki (ocena stóp i postawy: platforma baropodometrycza, skaner 2D, skaner 3D, videografia), frezowanych w materiałach wielowarstwowych, wykonanych w technologii CNC CAD/CAM.
 
MEDEA pokaże System Holter SiliconBeat 2000 - nowoczesny 12/3 kanałowy system. Nowe funkcje programu znacznie ułatwiają i skracają czas opracowywania zapisów holterowskich. Zawiera funkcję reklasyfikacji morfologii pobudzeń jednym kliknięciem. To jedyny taki program na rynku.
 
Meden Indmed zaprezentuje Platformę statyczno-dynamiczną do rehabilitacji funkcjonalnej Huber 360 - to innowacyjna wieloosiowa platforma z silnikiem. Wyposażona w zintegrowane czujniki siły i uchwyty. Z pomocą zawodowego fizjoterapeuty, każdy pacjent będzie mógł bezpiecznie ćwiczyć sprawność fizyczną oraz koordynację. Trening na Huber® 360 stymuluje cały układ nerwowo-mięśniowy.
Na stoisku Multimed obejrzymy panele przyłóżkowe integrujące wszystkie dostarczane z różnych źródeł media , niezbędne dla pacjenta i personelu medycznego.
SAMSO – RIGEL MEDICAL zaprezentuje testery bezpieczeństwa elektrycznego, a wśród nich: Rigel Safe Test 60 - Prosty, ekonomiczny, manualny tester bezpieczeństwa elektrycznego urządzeń medycznych, które nie wymagają testu części aplikacyjnych. Potrafi wykonywać testy według wielu międzynarodowych norm w tym: PN EN 60601, PN EN 62353, PN EN 601010.
Oferta SMART SYSTEMS oparta będzie w tym roku na urządzeniach elektronicznych. Będzie można zobaczyć między innymi: profesjonalny dyktafon cyfrowy Philips DPM 8000. Firma pokaże także profesjonalny cyfrowy zestaw do transkrypcji firmy Philips jest rozwiązaniem dedykowanym i stworzonym do ułatwienia procesu transkrypcji, czyli przepisania odsłuchiwanego dźwięku do edytora tekstu.
Firma STANLEY zaprezentuje Hylton Orthotics, by SPIO USA - ortezy kompresyjne Hylton Orthotics, mające na celu promowanie stabilności fizycznej i kontroli postawy u dzieci z zaburzeniami funkcji motorycznych, a także promowanie świadomości ciała u dzieci z zaburzeniami czynności sensorycznych.
Na stoisku STERIMED/ BIOQUELL wystawca pokaże izolowane stanowisko opieki nad pacjentem - innowacyjne rozwiązanie mające na celu zwiększenie jakości oferowanych usług oraz znaczną redukcję kosztów. Zaprojektowany do ograniczenia rozprzestrzeniania się patogenów na oddziałach pomiędzy pacjentami oraz pomiędzy środowiskiem a pacjentem. Urządzenie wykorzystuje unikalną technologię HPV gwarantującą redukcję drobnoustrojów na poziomie Log 6 podczas jednego cyklu. Doskonała kompatybilność materiałowa, urządzenie wytwarza suchą mgłę która jest bezpieczna dla sprzętu medycznego i wrażliwej elektroniki. 
TECHNOMEX udostępni Egzoszkielet wspomagany. To dziś najnowocześniejsze urządzenie oferujące skuteczną rehabilitację i nadzieję na szybszy powrót do zdrowia. Amerykański wynalazek, który zrewolucjonizował świat fizjoterapii neurologicznej.
Firma TIMKO będzie miała w ofercie Mobile C-arm Ziehm Vision RFD 3D. Jest on jedynym dostępnym na rynku aparatem RTG z ramieniem C z płaskim panelem, który zapewnia skanowanie obszaru 3D 16x16x16cm. Firma zaprezentuje także Mammograf Selenia Dimensions - jedyny dostępny na rynku Mammograf Cyfrowy umożliwiający Badanie Dwuenergetyczne z Kontrastem oraz Biopsję wspomaganą Tomosyntezą.

Targi SALMED oprócz wyczerpującej oferty liderów rynku to także wydarzenia merytoryczne przygotowywane wraz z ekspertami i specjalistami poszczególnych branż. Warto już dziś zarezerwować sobie miejsce na konferencjach, seminariach i warsztatach.
Więcej informacji na www.salmed.pl
 

Kontakt dla mediów:
Marta Rybko
tel. +48 61 869 2041
e-mail: marta.rybko@mtp.pl

autor redakcja

Poprzedni artykuł Lista aktualnosci Następny artykuł

Archiwum

Archiwum artykułów z magazynu "Praktyczna fizjoterapia&rehabilitacja"

Baza video

Specjalistyczne nagrania wideo prezentujące praktyczne podejście do fizjoterapii
Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.