Poznaj portal

Portal dla fizjoterapeutów i rehabilitantów

Portal dla fizjoterapeutów 

Atlas fizjoterapii to aktualnie największa baza specjalistycznych treści w języku polskim, kierowanych do fizjoterapeutów i rehabilitantów. Na stronach serwisu znajdziecie Państwo setki wyselekcjonowanych tekstów w dokładny sposób analizujących konkretne schorzenia lub przypadki z gabinetów. Cała treść portalu została podzielona na następujące działy:

 1. DIAGNOSTYKA I POSTĘPOWANIE
 2. KATALOG ĆWICZEŃ
 3. OPISY PRZYPADKÓW
 4. BAZA WIDEO
 5. METODY FIZJOTERAPEUTYCZNE
 6. KURSY I SZKOLENIA
 7. PIGUŁKA PRAWNA
 8. PORADY EKSPERTA
 9. ARCHIWUM CZASOPISMA "Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja"
 

DIAGNOSTYKA I POSTĘPOWANIE

W ramach działu DIAGNOSTYKA I POSTĘPOWANIE znajdą Państwo kompleksowe opisy najpopularnijeszych schorzeń, spotykanych w Polsce.  Począwszy od krótkiego wprowadzenia, przez diagnostykę, terapię i profilaktykę, dokładnie opisujemy charakter każdego schorzenia.
Treść uzupełniają materiały graficzne i filmowe, proponowane zestawy ćwiczeń, opisy prawdziwych przypadków z gabinetów oraz powiązane tematycznie wypowiedzi ekspertów.

Aktualna liczba schorzeń w bazie: 56

Portal dla fizjoterapeutów

 

KATALOG ĆWICZEŃ

Portal dla fizjoterapeutów

Ćwiczenia stanowią nieodłączny element procesu rehabilitacji pacjenta, nie mogło ich także zabraknąć w bazie portalu.
Cały KATALOG ĆWICZEŃ podzielony został ze względu na częścu ciała, a dodatkowo ćwiczenia przypisane są do konkretnych schorzeń.
Każdą kartę ćwiczenia można obejrzeć, pobrać na dysk twardy lub bezpośrednio z portalu wydrukować i wręczyć pacjentowi.

Aktualna liczba ćwiczeń w bazie: 457

 

OPISY PRZYPADKÓW

Żadna teoria nigdy nie będzie tak pomocna w pracy fizjoterapeuty jak opis konkretnego przypadku leczenia danego schorzenia u pacjenta. W dziale OPISY PRZYPADKÓW zamieszczamy relacje autorstwa praktyków fizjoterapii i rehabilitacji prosto z ich gabinetów, uzupełnione o zdjęcia i dodatkowe przypadki powiązane tematycznie

Aktualna liczba opisów przypadków w bazie: 110

Portal dla fizjoterapeutów
 
Portal dla fizjoterapeutów
 

BAZA WIDEO

 

Portal dla fizjoterapeutów

BAZA WIDEO to zbiór materiałów wideo prezentujących konkretne zachowania, ćwiczenia i zabiegi wykonywane przez fizjoterapeute w czasie pracy z pacjentem. Filmy zostały nagrane przez doświadczonych specjalistów i stanowią doskonałe uzupełenie do opisywanych schorzeń i przypadków.

Aktualna liczba filmów w bazie: 32

 

METODY FIZJOTERAPEUTYCZNE

Rozwój i poznawanie nowych metod to stały element pracy fizjoterapeutów, dlatego postanowiliśmy zebrać treści związane z danymi metodami w jedynym miejscu tak, by zapewnić po nich łatwą nawigację. W ramach portalu znajdziecie Państwo materiały opisujące takie metody fizjoterapeutyczne jak: Portal dla fizjoterapeutów
 • PNF
 • McKenzie
 • Osteopatia
 • NDT Bobath
 • Cyriax
 • Maitland
 

KALENDARIUM KONFERENCJI I SZKOLEŃ

Portal dla fizjoterapeutów W trosce o Państwa wygodę w jednym miejscu zgromadziliśmy najciekawsze konferencje, kongresy i kursy skierowane do fizjoterapeutów. Prezentujemy je w formie kalendarza. Postaramy się recenzować te najciekawsze i polecać sprawdzone kursy organizowane w Polsce przez renomowanych specjalistów.
 
Portal dla fizjoterapeutów
 

PIGUŁKA PRAWNA

Zawód fizjoterapeuty często wiąże się ze zmiennymi formami prawnymi zatrudnienia oraz nierzadko własną działalnością gospodarczą. W serii tekstów zebranych w ramach działu "PIGUŁKA PRAWNA" przedstawiamy najciekawsze i najbardziej problematyczne tematy z zakresu prawa i ekonomii w pracy fizjoterapeuty. Portal dla fizjoterapeutów
 

PORADY EKSPERTÓW

Portal dla fizjoterapeutów
Nasi eksperci to doświadczeni fizjoterapeuci, którzy służą Państwu swoją wiedzą i wsparciem.Ponieważ nie są anonimowi - użytkownik sam może dokonać wyboru eksperta, który odpowie na jego pytanie. Dodatkowo część pytań pozostaje otwarta dla innych użytkowników tworząc ciekawą bazę wiedzy w oparciu o zadawane pytania. Wprowadziliśmy także możliwość komentowania odpowiedzi ekpsertów i dalszej dyskusji w ramach poruszanych kwestii między wszystkimi użytkownikami portalu.
 

ARCHIWUM CZASOPISMA "Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja"

Portal dla fizjoterapeutów

Dodatkowo poza dostępem do wszystkich treści w ramach portalu, zyskujecie Państwo także możliwość przeglądania wybranych archiwalnych numerów czasopisma "Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja", które stanowią dodatkowe, cenne źródło wiedzy.

Aktualna liczba dostępnych numerów: 17

 

Warunki dostępu:

 


Zarejestruj się i uzyskaj dostęp do wszystkich funkcjonalności portalu

Portal dla fizjoterapeutów

Abonament półroczny:

Abonament roczny:

299 zł 399 zł

Formularz zamówienia

 

Formularz zamówienia

 

Kompendium wiedzy dla fizjoterapeutów

Portal atlasfizjoterapii.pl to przede wszystkim:

 • 56 opisów schorzeń,
 • 457 ćwiczeń,
 • 110 opisów przypadków z praktyki,
 • 32 filmy instruktażowe,
 • porady ekspertów,
 • wybrane numery z archiwum "Praktyczna Fizjoterapia i Rehabiltiacja"

+ comiesięczne aktualizacje!

Regularne aktualizacje

Co miesiąc na portalu pojawiają się minimum:

 • 2 nowe opisy schorzeń
 • 4 nowe opisy przypadków
 • 2 nowe filmy
 • 20 nowych ćwiczeń

...i wiele innych!

Portal dla fizjoterapeutów

Wygoda użytkowania

Wszystkie treści dostępne w serwisie podzieliliśmy na odpowiednie kategorie odnoszące się do części ciała lub grup schorzeń tak, by odszukanie potrzebnych informacji na stronie było jak najprostsze!

 
Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.