Pytania do eksperta

Tłumaczymy, wyjaśniamy, dyskutujemy. Masz pytanie lub chcesz wyjaśnić kłopotliwą i złożoną kwestię? Poproś o radę naszych eksertów.

Eksperci

Wybierz eksperta, którego specjalizacja jest najbliższa Twojemu pytaniu:

Specjalista fizjoterapii K-Active Association Europe, Kinesiology Taping Senior Instructor, Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej WOMP CP-L w Lublinie

Dr n. biol., mgr fizjoterapii, specjalista fizjoterapii, adiunkt w Klinice Rehabilitacji Instytutu Reumatologii, terapeuta manualny, fizjopunkt.pl

Certyfikowany Terapeuta Koncepcji TMH. Założyciel Centrum Rehabilitacji Holistycznej w Olsztynie, Gabinet Rehabilitacji Holistycznej w Augustowie,Fizjoterapeuta Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej 2013, Rehabilitant Reprezentacji Polski
w Rugby 15

Specjalista fizjoterapii, kierownik katedry fizjoterapii WSBiP, fizjoterapeuta kadry narodowej PZP i PZPn, autor wielu książek, artykułów i publikacji w zakresie fizjoterapii, organizator kursów i wykładowca na kursach w zakresie fizjoterapii. Prowadzi własna praktykę fizjoterapeutyczną.

Zadane pytania otwarte

Grzegorz Lemiesz
10.01.2014

Mam pacjenta z zespołem cieśni podbarkowej, barki w protrakcji z rotacją wewnętrzną, do tego ma zdiagnozowane przepukliny dyskowe w odcinku szyjnym kręgosłupa. Pacjent odczuwa ból praktycznie cały czas w okolicy bocznej stawu ramiennego, mniej więcej w miejscu przyczepu końcowego mięśnia naramiennego. Chciałem się Pana zapytać, jakie techniki z zakresu terapii manualnej można wykorzystać w takim przypadku?

dr n. med. Marek Wiecheć
13.12.2013

Witam, chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na temat metody DNS w pediatrii, czy są dostępne jakieś informacje dotyczące tej metody, artykuły itd ? Jest to metoda dość świeża w Polsce i zastanawiam się nad jej skutecznością, ponieważ nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na to pytanie (mało znana metoda) Pozdrawiam serdecznie

Ireneusz Hałas
12.12.2013

witam Mam pytanie odnośne techniki powięziowej i korekcji powięziowej. W jaki sposób działamy na powięź w obu technikach i w jakim kierunku odbywa się przesunięcie czy w strone ogonów, czy do bazy ? W mojej ocenie techniką powięziową dodatkowo odciążamy powięź, a przesunięcie odbywa się w strone ogonów. Natomiat przy korekcyjnej, tylko mechanicznie przesuwamy powięź i ogony ciągną do przytrzymanej bazy. Prosiłbym, o rozwianie moich wątpliwości z góry dziękuję i pozdrawiam.

Zbigniew Wroński
29.11.2013

Czy zasadne jest stosowanie sztywnych gorsetów oraz wykonywanie zabiegów operacyjnych u osób ze skoliozą, które mimo znacznego stopnia skrzywień dobrze funkcjonują? Jakie korzyści i negatywne skutki może przynieść takie postępowanie?

Zbigniew Wroński
29.11.2013

Jakie są zasady treningu, przygotowania motorycznego do gry w squasha? Jakie są najczęstsze urazy podczas uprawiania tego sportu? Czy można zastosować jakąś profilaktykę zapobiegania tym urazom jeśli tak to jaką?





Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.