Pytania do eksperta

Tłumaczymy, wyjaśniamy, dyskutujemy. Masz pytanie lub chcesz wyjaśnić kłopotliwą i złożoną kwestię? Poproś o radę naszych eksertów.

Eksperci

Wybierz eksperta, którego specjalizacja jest najbliższa Twojemu pytaniu:

Specjalista fizjoterapii K-Active Association Europe, Kinesiology Taping Senior Instructor, Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej WOMP CP-L w Lublinie

Dr n. biol., mgr fizjoterapii, specjalista fizjoterapii, adiunkt w Klinice Rehabilitacji Instytutu Reumatologii, terapeuta manualny, fizjopunkt.pl

Certyfikowany Terapeuta Koncepcji TMH. Założyciel Centrum Rehabilitacji Holistycznej w Olsztynie, Gabinet Rehabilitacji Holistycznej w Augustowie,Fizjoterapeuta Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej 2013, Rehabilitant Reprezentacji Polski
w Rugby 15

Specjalista fizjoterapii, kierownik katedry fizjoterapii WSBiP, fizjoterapeuta kadry narodowej PZP i PZPn, autor wielu książek, artykułów i publikacji w zakresie fizjoterapii, organizator kursów i wykładowca na kursach w zakresie fizjoterapii. Prowadzi własna praktykę fizjoterapeutyczną.

Zadane pytania otwarte

Zbigniew Wroński
29.11.2013

Jakie są perspektywy zmian procedur i podejścia w leczeniu i fizjoterapii osób po urazach stawu kolanowego (zwłaszcza uszkodzenia ACL) w odniesieniu do najnowszych doniesień o istnieniu więzadła All?

Ireneusz Hałas
03.11.2013

Witam mam zapalenie pochewki ścięgna m. piszczelowego tylnego i naderwanie więzadła trójgraniastego cz. przednią tzw ATFL. Jestem po kursie kinezjotaping ale świeżo a chciałabym okleić sobie tą nogę a nie chciałabym sobie zaszkodzić. chciałam prosić o jakąś podpowiedź jak to zrobić.... tzn ogólny szkic gdzie te taśmy najlepiej jest przyklić, jakie rozciągnięcie itd. dziękuje

dr n. med. Marek Wiecheć
28.10.2013

Witam, jestem magistrem fizjoterapii i obecnie pracuję w gabinecie masażu. Od jakiś dwóch tygodni zauważyłam, że w trakcie wykonywania masażu i po nim odówam pieczenie międzyłopatkami. Jest to bardzo dokuczliwe. Czasem pieczenie ustaje samoistnie, a czasem po bardzo mocnym wyprostowaniu się. Czy jest Pan w stanie zasugerować z czym to może być związane? Oraz jak mogę sobie pomóc?

Ireneusz Hałas
28.10.2013

Witam, Mam pacjenta z nerwiakiem Mortona w stopie rzecz jasna. Nie miałam do czynienia z tą jednostką chorobową. Czy jest Pan w stanie mniej więcej przedstawić proces rehabilitacji takiego pacjenta. Myślałam również o tapy-ach, ale przyznam szczerze, że nie za bardzo wiem jak mogłabym go okleić. Pacjent miał niedawno wszczyknięta blokadę, ale nadal odczówa duże dolegliwości bólowe.

dr n. med. Marek Wiecheć
17.10.2013

Witam po doznanym urazie na zawodach okazało się że mam naderwane więzadło trójgraniaste część przednią oraz zapalenie pochewki ściągna mięśnia piszczelowego tylnego. dostałam leczenie takie jak: fonoforeza z voltarenem, okłady z altacetu, pole magnetyczne i krioterapię oraz zalecenie noszenia specjalnej skarpety. chciałabym się dowiedzieć czy coś jeszcze by Pan mgr mi polecił??

Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.