Autorzy

dr Emilia Mikołajewska

Specjalista fizjoterapii, starszy asystent na Oddziale Paraplegii Pourazowej w Klinice Rehabilitacji 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy oraz naukowiec w Laboratorium Neurokognitywnym Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Autorka i współautorka 9 książek w dziedzinie fizjoterapii i rehabilitacji, 210 artykułów w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz ponad 40 rozdziałów w monografiach i pracach zbiorowych. Badania naukowe, działalność publikacyjną i popularyzatorską koncentruje na fizjoterapii neurologicznej oraz włączaniu nowoczesnych technologii w proces rehabilitacji. Wynalazca w dziedzinie wózków dla niepełnosprawnych, recenzent wniosków grantowych, członek 5 Rad Wydawniczych oraz recenzent w 36 czasopismach krajowych i zagranicznych. Prowadzi również działalność dydaktyczną (jako wykładowca na autorskich kursach) oraz charytatywną.

Ukończone kursy: NDT-Bobath dla dzieci i NDT-Bobath Baby, NDT Bobath dla dorosłych (kurs podstawowy i rozwijający), Cyriax, Kinesiotaping, Trójwymiarowa manualna terapia stóp dziecka i inne.

Członek Zarządu Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, członek Polskiego Towarzystwa NDT-Bobath.

Więcej informacji na stronie http://emikolajewska.netstrefa.eu oraz profilach w ResearchGate, Academia.edu, Polskiej Bibliografii Naukowej i Google Scholar. 

Autorzy

Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.